Zawody

PIERWSZE ZAWODY SPŁAWIKOWE Z CYKLU GPX OKRĘGU ZA NAMI !

okreg
Ruszyła machina spławikowych zawodów wędkarskich. Pierwsza impreza o tytuł zdobywcy mistrza Grand Prix Okręgu Mazowieckiego zgromadziła na starcie 214 zawodników i zawodniczek w tym 134 seniorów. O tym, że ryb w kanale jest mało wiedzieli, chyba wszyscy trenujący przed zawodami na podwarszawskiej Kobiałce . Sytuacja zmieniała się z dnia na dzień, dlatego ostatecznie do końca  nie było wiadomo, czego będzie można się spodziewać w dniu zawodów.

Wczesnym rankiem w  drużynach zaczęto omawiać ostatnie przygotowania taktyczne, a w powietrzu czuć było aromaty mieszanek zanętowych. Tuż przed odprawą  wiceprezes ds. sportu i młodzieży Wojciech Szubierajski, oraz Sędzia Główny  zawodów Mirosław Konopka wręczyli nominacje do kadry Okręgu Mazowieckiego.

Bartek Krzyżak odbiera nominację.

nominacja

Pierwsze emocje rozpoczęły się już podczas losowania podsektorów

losowanie

potem pozostało już tylko przygotowanie stanowisk

startujemy

przygotowania

W tym roku koło nr 9 Błonie wytypowało do “okręgowych” zmagań dwie drużyny. Ja startowałem indywidualnie. Los rzucił mnie do sektora D, gdzie miałem wędkować z kolegami z błońskiego koła Markiem Stachurskim i Piotrkiem Krupińskim.

Marek Stachurski

marek

i Piotr Krupiński.

krupek

Jak się okazało po zawodach nasz sektor był chyba najmniej rybny. Wynik w granicy kilograma dawał miejsce w wysokim czubie. Ze słyszenia wiedziałem, że kanał zdominowały cierniki, ale nigdy nie spodziewałem się, że będą one, aż tak uciążliwe. Nikogo nie powinny zdziwić wyniki w granicy 100 pkt, ponieważ w takim ciernikowym eldorado trudno było dobrać się do innych ryb. Po cichu liczyłem na ukleje, którymi wymęczyłem 510 pkt. Muszę przyznać, że ostatnie 45 minut odławiania srebrnych rybek do najszybszych nie należał, ale ukleja była na tyle chimeryczna, że utrzymanie jej na wielu stanowiskach było arcy trudne lub wręcz niemożliwe. Oczywiście do uklejowej papki podnosiły się też cierniste rybki , które momentami skutecznie przechwytywały każdy rodzaj przynęty.

Moje stanowisko

ja

Łowiąc co się da nie myślałem nawet przez sekundę o jakiejkolwiek selekcji grubszej uklei. W takich warunkach cieszyło mnie wszystko co uwiesiło się haka i nie miało kolców. Końcowy szósty rezultat w podsektorze powinien dać mi powód do satysfakcji szczególnie, że był to mój debiut na tak dużej imprezie.

Michał Kierzkowski był dziewiąty w swoim podsektorze..

michal

a Tomasz Sikorski jedenasty

tomeks

Niektórzy wędkarze znaleźli sposób na kanałowe płocie i leszczyki. Ryby te były jednak zazwyczaj stanowiskowe i przypadkowe.

Siedzący stanowisko obok  Zbigniew Jabłoński zabonusował leszczem.

bonus

Tak trudne warunki sprawiły, że zawodnicy z naszych dwóch drużyn nie połowili równo. Najlepiej wypadł Mateusz Bobowski, który z wynikiem 2995 pkt wygrał swój sektor w kategorii U 23. Dobrze połowiła, także Zuzanna Użlis, która w kadetach zajęła szóstą lokatę. Pozostałe nasze dwie zawodniczki Magda Jasińska była czwarta, a Agnieszka Owczarczuk szósta w swoich podsektorach. Nieco gorzej poszło seniorom co w rezultacie dało ósmą pozycję drużynową dla Błonie Team I i dziewiątą dla Błonie Team II. Oby na Wykrocie było lepiej.

Agnieszka Owczarczuk

aga

i Madzia Jasińska

madzia

oraz Mateusz Łapacz

lapacz

Poniżej kilka znanych sylwetek, które uchwycił obiektyw aparatu.

Paweł Kotlarski

kotlarz

Łukasz Kalmus

kalmus

Michał Tobiasz

tobi

Mariusz Sułek

sulek

i Agnieszka Kotlarska

agnieszka

Szczegółowe wyniki dostępne TUTAJ

Tekst : Marcin Cieślak, foto : Paweł Cieślak

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress