Zawody

TOWARZYSKIE ZAWODY SPŁAWIKOWE O PUCHAR PREZESA LGD MIĘDZY WISŁĄ A KAMPINOSEM

Zawody organizowane na wodach błońskiej „dziewiątki” cieszą się wysoką frekwencją i nieocenioną atmosferą panującą wśród zawodników . Nie inaczej było 26 października , gdzie w niedzielny dość chłodny poranek stawiło się aż 45 zawodników , by rywalizować o Puchar Prezesa LGD „Między Wisłą a Kampinosem. Prezes stowarzyszenia Paweł Białecki oprócz okazałego Pucharu ufundował wartościowe nagrody a jedna z nich na koniec zawodów miała być rozlosowana z pośród wszystkich uczestników.

Paweł Białecki w środku.

SONY DSC
Rządząca się swoimi prawami Nowa Babska została podzielona na 3 sektory po 15 zawodników . Punktualnie o 9 sędzia główny Daniel Olczak dał sygnał – wolno łowić , czym rozpoczął walkę o triumf w zawodach.

SONY DSC

Trzeba przyznać że zawody organizowane przez Koło nr 9 cieszą się coraz większą medialną popularnością

SONY DSC

W sektorze „A” ulokowanym od zatoki do połowy prostki , ryby najszybciej pojawiły się u Marka Stachurskiego , który notabene był jednym z faworytów do zwycięstwa. Marek swój wynik budował na średniej płotce , licząc dodatkowo na bonus w postaci niedawno wpuszczanego karasia srebrzystego czyli popularnego „japońca” .

SONY DSC

SONY DSC

Tym razem bonusy omijały Marka szerokim łukiem, za to trafiły i to niezłym stadkiem do trójki siedzącej najbliżej „kapelonów” – Mariusza Puchalskiego , Magdaleny Jasińskiej i Mirosława Owczarczuka . To między nimi rozegrała się zacięta walka o „jedynkę” sektorową.

Mariusz Puchalski

SONY DSC

SONY DSC

Magdalena Jasińska

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Mirosław Owczarczuk

SONY DSC

SONY DSC

Nie wszystkim jednak szczęście dopisało i niektórzy z płytkiej wody musieli „rzeźbić” swój wynik, sporadycznie odławiając małą płoć i mikro okonki. Taka sytuacja nie ominęła tym razem Piotrka Krupińskiego i Sebastiana Góździa .

Piotr Krupiński

SONY DSC

Sebastian Góźdź i “wyrzeźbiony” karaś

SONY DSC

W sektorze „B” usytuowanym od pozostałej części prostki po cypel i część burty było najwięcej młodych adeptów sztuki wędkowania z drużynowym V-ce mistrzem świata Bartkiem Krzyżakiem na czele .

SONY DSC

Tutaj walka o „jedynkę” sektorową rozegrała się między pięcioma zawodnikami i do końca nie było wiadomo który z nich „pozamiata” sektor. Kuba Pamięta łowiąc tyczką budował swój wynik średnią płotką .

SONY DSC

Piotrek Bielecki łowił batem opierając swoją taktykę na tej samej rybie co Kuba ,

SONY DSC

natomiast Jarek Komorowski oprócz tyczki postawił na metodę odległościową co zaowocowało bonusem w postaci pięknego jazia za ok. 1200 pkt.

SONY DSC

SONY DSC

Szczęścia w losowaniu nie miał między innymi Artur Pamięta ale mimo wyzerowania sektora szczęście dopisało mu w innym losowaniu ale o tym później. Tuż za podium z tym samym wynikiem w sektorze uplasowało się dwóch zawodników Mateusz Łapacz i Orężak Jarosław.

Połów Mateusza Łapacza

SONY DSC

Silnie obsadzony sektor „C” mieszczący się na burcie i zatoce od „Czarnej” zapowiadał ostrą rywalizację do samego końca. Najskuteczniej „japońce” odławiał Łukasz Zamięcki, ale doświadczony Stanisław Wieczorek i Paweł Sobolewski deptali Mu po piętach .

Łukasz Zamiecki ze swoimi rybakami..

SONY DSC

Paweł Sobolewski w akcji

SONY DSC

i z bonusami…

SONY DSC

W sektorze łowili także Stanisław Bladowski i Michał Kierzkowski

SONY DSC

SONY DSC

Pawłowi udało się zaciąć ładnego Amura , którego udało się zatrzymać i zrolować do topu ale gdy ryba zobaczyła podbierak odjechała z powrotem i wypięła się . Z pewnością Amur dałby „jedynkę” sektorową a pewnie i zwycięstwo w zawodach . Blisko sektorowego podium byli także Tadeusz Kowalski który o 10 gram przegrał z Pawłem Sobolewskim a także Marcin Makarewicz i Piotrek Bartczak.

Tadeusz Kowalski jak widać poniżej radzi sobie świetnie nie tylko w spinningu.

SONY DSC

Piotrek Bartczak zawsze znajdzie sposób na bonusy..

SONY DSC

Marcin Makarewicz z karasiami.

SONY DSC

Marek Kwak do zawodów podszedł rekreacyjnie gdyż GP Koła  już wygrał więc teraz mógł oddać się spacerom i zabawianiu swojej pociechy.

SONY DSC

SONY DSC

Jak widać karasie trafiały się we wszystkich sektorach.

SONY DSC

SONY DSC

Niektórzy łowili piękne płocie

SONY DSC

Siniakowicz Marta

SONY DSC

Kuba Pamięta

SONY DSC

Mateusz Łapacz

SONY DSC

SONY DSC

Niektórzy mieli problem z wyjęciem siatek . Poniżej Piotr Krzyżak, który po tym występie miał zapisać się do programu ” Rolnik szuka żony. “

SONY DSC

O godzinie 13 zawody dobiegły końca i nastąpiło ważenie ryb. Nad sprawnym przebiegiem ważenia czuwał sędzia główny Daniel Olczak a pomagał mu sędzia wagowy Marcin Góralczyk . Następnie cała wędkarska brać udała się na pyszności z grilla by przy soczystej karkówce oczekiwać na ogłoszenie wyników i losowanie nagrody głównej. Ceremonię wręczenia nagród krótkim przemówieniem rozpoczął Prezes błońskiej „dziewiątki” Cezary Wieczorek , dziękując za jedną z najwyższych frekwencji w historii koła oraz za świetną zabawę i zdrową sportową rywalizację.

Zawody a zarazem Puchar Prezesa LGD wygrał Mirosław Owczarczuk zdobywając 6320 pkt. , drugie miejsce zajął Łukasz Zamięcki z wynikiem 4050 pkt. , natomiast trzecie miejsce przypadło Jarosławowi Komorowskiemu który z wody wyłowił 3030 pkt. Nagrodę główną w drodze losowania otrzymał wyżej wymieniony Artur Pamięta .

Mirosław Owczarczuk i szczęśliwiec losowania kosza wędkarskiego Artur Pamięta.

i zwycięzcy zawodów.

SONY DSC

Poniżej wyniki sektorowe :

sektora

sektorb
sektorc
Uczestnicy…

SONY DSC
Nagrody wręczył Prezes stowarzyszenia LGD „Między Wisłą a Kampinosem” Paweł Białecki . Zawody zostały organizowane jak zawsze na wysokim poziomie do czego Koło NR 9 w Błoniu zdążyło nas już przyzwyczaić . Z tego miejsca gratulujemy wszystkim uczestnikom a szczególnie zwycięzcom i dziękujemy organizatorom za przygotowanie imprezy. Czekamy też na następne zawody pod szyldem LGD, może tym razem spinningowe 🙂

Tekst i foto : Piotr Cieślak

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress