Zawody

WĘDKARZE SPRZĄTAJĄ WODY KOŁA nr. 11 W GRODZISKU MAZOWIECKIM

W dniu 14 kwietnia 2012r., w ramach „Kwietnia-miesiąca czystości wód Koła nr 11 w Grodzisku Mazowieckim”, zorganizowano akcję sprzątania akwenów usytuowanych w miejscowości Natolin.

6

Punktualnie o godzinie 08:30, nad brzegiem glinianki „Krzaki” zjawiła się liczna grupa ok. 40 osób, chętnych do wysprzątania zbiornika i jego najbliższej okolicy tj. glinianek „Nowa” oraz „Błękitna”.
W akcji wzięli udział: Łukasz Matusiak, czyli moja skromna osóbka, Adam Laskowski, Sławomir Pogoda, Jacek Dunaj, Darek Dunaj, Stanisław Bladowski, Bogdan Kierski, Hubert Kalota, Paweł Majewski, Damazy Grenda, Grzegorz Janik, Adam Górski, Marek Koniński, Arkadiusz Skarzyński, Grzegorz Rzempołuch, Włodzimierz Gołębiowski, Marcin Kulis, Robert Ślesiński, Tomasz Penda, Mieczysław Barański, Jan Raczkowski, Marcin Modrzejewski, Mirosław Kalisz, Jerzy Cyngot oraz pozostali, którzy przybyli, a za których nie wymienienie przepraszam.
Każdy uczestnik otrzymał niezbędne wyposażenie umożliwiające sprawne przeprowadzenie uprzątnięcia akwenów jak i otaczającej ich natury.

5

Mimo, iż warunki pogodowe ulegały pewnym wahaniom, które nie były momentami zbyt zachęcające do sprzątania, cała akcja przebiegała pomyślnie.

9

O godzinie 12:00 wszyscy otrzymali ciepły posiłek. Po tak ogromnym wysiłku włożonym w oczyszczanie naszych pięknych łowisk, przepyszne ogromne, gorące dania były pochłaniane w iście sprinterskim tempie ;).
W tym roku dodatkowo wędkarze mogli liczyć nie tylko na zapewnienie czystości otaczającej zbiorniki wodne przyrody oraz stref przybrzeżnych, ale także dzięki wykorzystaniu piły spalinowej, sekatorów oraz pił ręcznych do drewna, zostały wykarczowane na gliniankach nowe stanowiska wędkarskie.

3

One nie tylko umilą nam spędzenie czasu nad wodą, ale i zapewnią wyśmienite warunki do odbywania się na nich licznych imprez wędkarskich. Pierwsza z nich w ramach Cyklu Otwartych Zawodów Spławikowych ma się odbyć 6 maja, a wiec już niebawem. Każdy uczestnik zawodów będzie mógł zobaczyć efekty pracy Zarządu Koła nr 11 w Grodzisku Mazowieckim oraz jego członków. Zebrano około 60-70 pełnych worków śmieci.

1

Apelujmy do wszystkich wędkarzy, aby dbali o środowisko wodne, aby starali się przeciwdziałać tak zwanym „dzikim wysypiskom śmieci”. Jest to przecież nasze środowisko, w którym żyjemy, dbajmy o nie. Mam nadzieję, że bilans zaśmieconych łowisk z roku na rok będzie się pomniejszał. Wszystkim uczestnikom Zarząd Koła nr 11, serdecznie dziękuje za tak liczne przybycie oraz trud włożony w prace porządkowe.

Tekst i foto: Łukasz Matusiak

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress