Zawody

SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU MAZOWIECKIEGO – BŁONIE PIERWSZYM V-CE MISTRZEM !

         Machina spławikowych zawodów zaliczanych do GPX Okręgu Mazowieckiego powoli dobiega końca. Trzeci eliminacyjny start pozwolił wyłonić indywidualnych i drużynowych mistrzów Okręgu Mazowieckiego. Wiadome jest, że Kanał Żerański, oprócz swojej urokliwości to jedno z najbardziej kapryśnych, wędkarskich łowisk centralnej Polski. Są dni, gdzie o wygranej decydują płocie, leszcze, a są także takie, które skupiają wędkarzy na odławianiu uklejek. O dobrym wyniku naszej drużyny miały decydować poprzedzone treningami ustalenia.

Taktyka zawodników błońskiej “dziewiątki” była dość prosta. Szukanie ryb ze “skróta” i zaglądanie na 10 i 13 metr tyczki raz na kilkanaście minut w celu sprawdzenia, czy jakiś bonus nie zawitał w łowisku. Ryby w ten czerwcowy poranek wybrały jednak wariant “kantu”. Tylko dłubanie “skrótem” bo tak należy śmiało to opisać mogło przynieść spodziewany efekt. Kapryśne i odskakujące ryby sprawiły, że zawodnicy musieli wykazać się nie lada kunsztem. Potrzebna była też odrobina szczęścia. Nie zabrakło go Kubie Pamięcie, który dzięki obranej taktyce trafił bonusowego lina. Na kanale ryby te są przecież dużą rzadkością. Swego zadowolenia po zawodach nie krył Mateusz Łapacz, który z 8 punktami wywalczył 3 miejsce na pudle. Warto dodać, że podczas debiutanckiego występu w seniorach. Nasz reprezentant dał się wyprzedzić tylko Łukaszowi Kalmusowi z koła nr 29 Kobyłka i Marcinowi Kosterze z legionowskiej trzynastki. Obaj Panowie to przecież nie przypadkowe osobistości, a znakomici wędkarze, którzy niemal co roku rywalizują o Mistrza!

Mateusz już chyba wie, że będzie trzeci !

Wśród kobiet nasze zawodniczki zajęły dość dobre lokaty. Magda Jasińska była piąta, a Agnieszka Owczarczuk szósta! Mistrzynią została Emilia Kondrusik z koła nr 88 Wyszków Miasto, wyprzedzając Skibską Ewelinę z Kobyłki. Trzeci laur przypadł znakomitej Agnieszce Kotlarskiej ze Śródmieścia.

  

Agnieszka Owczarczuk i Magda Jasińska w akcji.

Wśród juniorów U-18 na uwagę zasługuję występ Kuby Pamięty. Nasz reprezentant w końcowym rozrachunku został V-ce Mistrzem Okręgu, a mistrzostwo przegrał wagą o 80 gram! Lepszy o przysłowiowy włos okazał się Mateusz Durajczyk z Warszawy. Drugi z naszych zawodników Bartosz Krzyżak zakończył występy na siódmym miejscu.

W kadetach tryumfował Bartosz Gajewski z Kobyłki, wyprzedzając Daniela Puławskiego i Radosława Fabisiaka. Nasza dzielna kadetka Zuzanna Użlis, mimo kontuzji ręki wywalczyła dobre ósme miejsce !

  

Nawet złamana ręka nie zdołała wykluczyć naszej reprezentantki z udziału w zawodach .

Drużyno po raz kolejny imprezę zdominowali reprezentanci Kobyłki, którzy wygrali wszystkie swoje starty. Pierwsze drużynowe V-ce mistrzostwo trafiło natomiast do Błonia !  Trzecie miejsce wywalczyli wędkarze ze Śródmieścia. To niewątpliwie historyczny sukces naszego koła i wysoka poprzeczka przed kolejnym sezonem.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy ! Podziękowania należą się także wszystkim zawodnikom grającym “drugie skrzypce”, oraz trenerom i opiekunom naszej młodzieży. Bez was nie byłoby tego sukcesu!

Wyniki do pobrania TUTAJ

Tekst : Marcin Cieślak

Foto: Agnieszka Użlis

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress