Zawody

DUŻE POMOSTY W RAMACH “MAŁYCH PROJEKTÓW”

O tym jak mało jest obszarów przeznaczonych dla niepełnosprawnych wędkarzy wiadomo nie od dziś. Miejsc takich zazwyczaj nikt nie zna, a jeśli już wiemy gdzie one są, możemy policzyć je na palcach jednej ręki. Koło nr 9 w Błoniu wyszło naprzeciw potrzebującym.

DSC_0180
Sam pomysł w głowach włodarzy naszej wody przewijał się już od dawna. W końcu doczekaliśmy się realizacji. Dzięki działaniom “Dziewiątki”, władz gminy oraz pośrednictwu Lokalnej Grupy Działania “Między Wisłą a Kampinosem” wybudowano dwa pomosty. Operacja została pozytywnie rozpatrzona w ramach działania- “Małe Projekty”.

Tytuł operacji brzmiał :
“Wykorzystanie walorów przyrodniczych Błonia poprzez budowę infrastruktury rekreacyjno- turystycznej w postaci innowacyjnych pomostów wraz z elementami jej towarzyszącymi”.

Przy budowaniu pomostów użyto ciężkiego sprzętu.

DSC_0141

Prace trwały pełną  parą przez cały tydzień.

DSC_0128

Pomosty mają konstrukcje metalową ( ocynkowaną) z ogniwami drewnianymi. ( Dębowe deski.)
Wymiary pomostów to 4 metry długości i 3,5 metra szerokości. Barierki ulokowano na wysokości 110 centymetrów. Podesty są całkowicie przystosowane dla osób niepełnosprawnych a zabezpieczeniem dla wózków są specjalne metalowe mocowania przykręcone do drewnianej konstrukcji. Przednie “wrota” pomostów są otwierane w połowie. Rozwiązanie to umożliwia, bez przeszkód osobom na wózkach wędkować.

Efekt końcowy

DSC_0179

DSC_0186

W ramach projektu zadbano również o wygodne ciągi komunikacyjne dające możliwość swobodnego poruszania się osobom niepełnosprawnym. Chodniki wyłożono kostką brukową ( około 50 m) ,które prowadzą do wydzielonych dwóch miejsc parkingowych. W najbliższym otoczeniu postawiono 5 ławeczek wypoczynkowych.

DSC_0181
Prace ukończono po 7 dniach, a wykonawcą była firma “Szuwarek” z Nasielska. Całość Inwestycji to koszt przekraczający 76tysięcy złotych z kwotą dofinansowania ponad 46 tysięcy zł .

DSC_0188

DSC_0183

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego szczególnego i jakże dla nas ważnego obiektu serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieje, że pomosty posłużą osobom najbardziej  potrzebującym długimi latami. Pozostaje tylko czekać na oficjalne otwarcie!

DSC_0187

Do zobaczenia nad wodą!

Tekst: Marcin Cieślak, foto: Cezary Wieczorek

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress