Zawody

ZAWODY O PUCHAR ZARZĄDU KOŁA NR 9. A.D. 2015

Zawody o puchar zarządu Koła nr 9, były drugą imprezą w tym sezonie.

Pogoda zwiastowała ciężkie czterogodzinne łowy. Ranna “duchota” przyniosła deszcz, który zaczął padać dosłownie, w momencie rozpoczynającego zawody pierwszego sygnału. Jako, że aura bywa złośliwa przestało padać tuż po sygnale końcowym. W tym sezonie już drugi raz walczyliśmy z urokami natury. Na pierwszych zawodach z huraganowym wiatrem, teraz z deszczem.

Część stanowisk sektora B

sektb

Na starcie stawiło się 36 głodnych łowienia zawodników, których rozlosowano do trzech dwunastoosobowych sektorów. Tym razem losowanie było dla mnie niezbyt szczęśliwe. Nie dość, że wylosowałem “burtę” to jeszcze sam jej środek, który nie słynie przecież z rybności. Plusem był tylko wiejący w plecy wiatr. Ogólnie nie byłem zadowolony wszak wiedziałem jakie wyniki “robi się” na stanowiskach z wysokiego brzegu.

Moje środkowe stanowisko

ja

Z lewej mojej strony wylosował Daniel Siarkowski

daniel
Niektórzy mieli więcej szczęścia losując prostą, lub lubiane miejscówki przy “grążelach” zwane przez błońskich wędkarzy “kapslami”.

Piotrek Bartczak wylosował prostą.

barszczak
Gdzie w tym dniu ustawią się ryby i kto okaże się zwycięzcą było największą zagadką rozgrywanego pucharu. Co należało łowić, aby w tym dniu liczyć na pudło? Odpowiedź jest prosta: Bonusy!

W każdym sektorze oprócz “regularnej” ryby należało wyłowić z wody coś, co nie jest już podrostkiem z płetwami. Od samego początku nasza bezrybna “burta” mogła tylko przyglądać się siedzącym na przeciwległym brzegu wędkarzom i kibicować. Ryb w naszym sektorze było jak na lekarstwo. Inni natomiast łowili.

Rafałowi Klimczak w akcji.

rafal

Niektórzy zaczęli zawody takimi przyłowami.

IMG_1536 IMG_1546

Zwycięzcą strefy A okazał się  Marcin Makarewicz, który  przechytrzył widoczne poniżej dwa piękne jazie. Marcin wygrywając swój sektor, z jedynką na koncie. Drugi był Paweł Sobolewski, który wyłowił z wody 2820 pkt. Na wynik Pawła złożyły się grubsze ryby, w tym piękny lin.

Ryby Marcina i Pawła

IMG_1582 IMG_1585

Sebastian Góźdź złowił 2400 gram, z tak zwanego “skróta”, a Krzysztof Szczygieł dzięki takim jaziom był trzeci w sektorze.

IMG_1593 IMG_1600

Jak pokazują wyniki ryba trzymała się płytkiej wody i chętnie współpracowała z siedzącymi tu wędkarzami. Co prawda niektórzy narzekali na jej stanowiskowość, ale taka jest już specyfika “Nowej- Babskiej”. Chyba wszyscy zdążyliśmy już do tego przywyknąć.

Michał Kierzkowski zajął 4 miejsce w sektorze A

kierzek

Sektor B należał tylko do jednej osoby – Marka Stachurskiego.

marek

Kapitan naszej okręgowej drużyny losując płyciznę wykorzystał to w pełni. Piękne bonusy i trochę białorybu dały wynik ponad 5 kilogramów! Nikt chyba nie spodziewał się, że Marek tak zdeklasuje rywali. Waga jednak nie pozostawiła żadnych wątpliwości. 5160 punktów dało zawodnikowi nie tylko zwycięstwo w sektorze, ale i całych zawodach.  Drugi był siedzący obok Marka, Paweł Łukasik, który wyłowił z wody 3280 gram ryb, w większości karasi.

Bonusy Marka Stachurskiego z płytkiej prostki.

IMG_1567 IMG_1559

Paweł Łukasik w akcji

2222

oraz Sławomir Kamiński

11111

Kamil Wojciechowski i Andrzej Użlis prezentują swoje okazy podczas ważenia.

IMG_1573 IMG_1580

Wspominając wyżej o bezrybnej burcie opiszę pokrótce co działo się w moim sektorze. A działo się w sumie niewiele !
Wyniki w granicy kilograma były już bardzo przyzwoite. Moje 10 płoci bez większej ryby dało mi 1120 pkt i 5 lokatę w sektorze. Ryb było naprawdę mało i widać, że jest jeszcze za wcześnie na głęboką wodę. Co prawda do niektórych uśmiechnęło się szczęście i wyłowili oni leszczyki w granicach 500 – 600 pkt, ale ryby te były pojedyncze i przypadkowe. Sektor C wygrał Paweł Kowalski, który siedząc blisko zatoki wypunktował cierpliwie 1480 gram drobniutką i średnią płotką.

Paweł Kowalski takim wynikiem wygrał sektor.

pawelk

Bartek Natkański zajął drugie miejsce w sektorze C

natkan

Tym bonusem Artur Pamięta wskoczył na czwartą pozycję w sektorze.

arturpamieta

Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

IMG_1615

Po uhonorowaniu najlepszej szóstki pucharami i dyplomami przyszedł czas na pyszne jedzenie, które ufundowała restauracja Czarci Róg.

IMG_1620

Wyniki sektorowe

sektora26042015

sektorb26042015

sektorc26042015

Tekst i foto: Marcin Cieślak, foto: Agnieszka Użlis

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress