Zawody

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SPINNINGOWE ” KLEŃ WKRY 2015″

Otwarte Ogólnopolskie Zawody “Kleń Wkry 2015”  zgromadziły na starcie ponad 80 głodnych wrażeń spinningistów. Organizatorem imprezy było Koło PZW Nowe Miasto i Portal Wkra-fishing.pl. Patronat medialny nad zawodami objęli m.in Wedkuje.pl oraz “Wiadomości Wędkarskie”. Jeden z naszych redakcyjnych kolegów Paweł Cieślak miał możliwość zrelacjonowania tej imprezy.

SONY DSC

Chłodna noc i zimny poranek nie napawały optymizmem. Mimo to frekwencja dopisała. Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie “Kleniem Wkry” chcąc uniknąć “chodzenia sobie po głowach” organizatorzy zdecydowali się podzielić teren wędkarskiej rozgrywki na 3 strefy. Utworzone sektory miały nieco “rozluźnić ” wędkarską atmosferę, ale nie przekładały się na pozycję końcową. Mam tu myśli formułę dotyczącą startu. Otóż trzy najlepsze miejsca mogły trafić do zawodników z jednego sektora. Zawodnicy po wyruszeniu z pozycji startowych w swoich sektorach mogli przemieszczać się dowolnie z zachowaniem zasady powrotu na godzinę 16 stą do punktu zbiórki w swoich strefach. Zapowiadało się więc ciekawie.

takie urokliwe miejsca czekały na zawodników, którzy wylosowali “Joniec.”

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

W zawodach wzięło udział dwóch “naszych” zawodników z Koła nr 9 w Błoniu – Daniel Cieślak i Marcin Olczak. Daniel wylosował sektor “Sobieski” natomiast Marcin trafił do sektora “Joniec”. Szczęśliwie  żaden z naszych zawodników nie trafił do najbardziej obleganego sektora “Borkowo” .

SONY DSC

Krótko po pierwszym sygnale oznaczającym możliwość wędkowania zaczęły padać pierwsze ryby. Były to jednak niepunktowane szczupaki , lub mniejsze ryby z rodziny kleniowo-jaziowej. Na półmetku było już nieco lepiej. Fama niosła wieść o kilku jaziach i ładnych okoniach. Szczęście uśmiechnęło się do Marcina, który zapunktował kleniem. Po 7 godzinach “batowania” wody okazało się, że 19 zawodników mogło pochwalić się rybami. Tak jak przypuszczano dominowały okonie i jazie z czego największy okaz mierzył 36 cm.

SONY DSC

Oprócz dużej liczby sponsorów , którzy ufundowali mnóstwo nagród, zawodnicy i goście mieli okazje podziwiać okazałą kolekcję Dragona. Prezentacją zajął się Waldemar Ptak.

SONY DSC

Pierwsze miejsce z 475 punktami na koncie wyłowił z wody Łukasz Prudło z Płocka. Drugi był Marcin Żaczek , a trzeci reprezentant Koła PZW Nowe Miasto Mateusz Kuciński.

Łukasz Prudło

SONY DSC

Marcin Żaczek i Mateusz Kuciński

SONY DSC

Daniel wylosował stylową koszulkę .

SONY DSC

Pamiątkowe statuetki czekały też na Łowców największych ryb w sezonie 2014.

SONY DSC

Takie pamiątkowe cudeńka tylko od Władców Much!

SONY DSC

Pyszna kuchnia polowa oraz rarytasy z grilla czekały na zziębniętych zawodników

SONY DSC

Świetna impreza, pyszne jedzenie , niezapomniana atmosfera oraz olbrzymia ilość nagród . Tak w skrócie można podsumować “Klenia Wkry 2015”. Zespół Moczykije. net obiecał sobie częstsze odwiedzanie urokliwej  Wkry po tych zawodach.

Do zobaczenia !

 

Tekst :Marcin Cieślak, foto : Paweł Cieślak.

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress