Zawody

PIERWSZE ZAWODY BŁOŃSKIEJ “DZIEWIĄTKI” Z OKAZJI DNIA WĘDKARZA

Okazją do zorganizowania pierwszych w tym roku towarzyskich zawodów spławikowych był przypadający na 19 marca Dzień Wędkarza. Pogoda tradycyjnie stanęła okoniem, bo po ciepłym tygodniu przyszło gwałtowne ochłodzenie. Mimo rannej minusowej temperatury na starcie stawiło się, aż 34 głodnych wrażeń, nadchodzącego sezonu, wędkarzy. Pierwszy raz zmierzyć ze sobą mogli się, także nowi zawodnicy, którzy debiutują w naszym kole.  Jako, że zawody miały charakter typowo integracyjny zrezygnowano z podziału na sektory.

Parasol to także świetna wietrzna osłona.

zawody

Tylko nieliczne stanowiska były praktycznie “flautowe”.

lowic

Rozpoczęła się rywalizacja. Od samego początku widać było, że łatwo nie będzie, gdyż oprócz temperatury zawodnicy będą musieli zmagać się z silnym i porywistym wiatrem. O przykładzie “wietrznego” pecha może mówić Piotr Krupiński, który złamał czwarty element swojej wędki, w wyniku jednego z  silnych, bocznych podmuchów.

krup

Marek Stachurski wyłowił z wody 1160 pkt.

marek
W płytkich stanowiskach ryb było bardzo mało , albo nie było wcale. Mimo to u niektórych zawodników w podbierakach  zaczęły pojawiać się płocie oraz pierwsze bonusy.

Piotr Bielecki z karasiem i Rafał Klimczak z jaziem.

karas  jazior

Ładny karaś padł łupem Piotra Bieleckiego i Jarka Komorowskiego. Pięknego jazia trafił też Rafał Klimczak. Grubego okonia złowił Adrian Kostrzewski.

Adrian Kostrzewski z “garbuskiem”, oraz “japoniec” Jarka Komorowskiego

oko bonusy

Charakterystyką “Babskiej” jest “stanowiskowość” ryb, dlatego niektórzy łowili, a inni musieli bronić się przed “wyzerowaniem”.  Jak widać na zdjęciu, humory jednak dopisywały, a pierwsze zmagania mimo chłodu umilał duży apetyt na wędkowanie.

Piotr Bartczak w akcji.

barsczu

Daniel Siarkowski zajął w rezultacie IV miejsce .

siara

Kuba Pamięta ma już na koncie pierwsze zawody w roli organizatora. Tym razem jako zawodnik wyłowił 1060 pkt.

pamieta

Jarosław Komorowski uzyskał 1420 pkt., a Sebastian Góźdź uzbierał ich na koncie – 1540.

komorrr sebek

Po czterogodzinnych zmaganiach wśród zawodników oprócz apetytów na wędkowanie obudziły się, także apetyty na smakowite jedzenie. Zadaniu temu sprostała restauracja Czarci Róg, która przygotowała pyszną zupę pomidorową dla zmarzniętych wędkarzy.

Nowy nabytek “dziewiątki” Mateusz Wojacik oraz stały bywalec Bogdan Recielski już szykują się na kolejne imprezy.

receilwojacik

Zawody wygrał kapitan sportowy Piotr Bielecki. Piotrek wyłowił z wody, aż  3900 gram białorybu i  wyprzedził o 440 punktów Pawła Sobolewskiego. Taki wynik w tych trudnych warunkach to nie lada wyczyn. Na trzecim miejscu uplasował się nowy nabytek przybyły z koła nr 41- Paweł Kowalski.  Zawodnik ten wyłowił 2780 gram, co jak na debiut jest świetnym wynikiem. Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

Piotr Bielecki odbiera puchar za zwycięstwo w zawodach.

ielos

 Najlepsi!

zwyciezcy

Klasyfikacja

zawdzwed

Tekst : Marcin Cieślak,

Foto : Cezary Wieczorek, Agnieszka Użlis.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress