ZAWODY

MATCH THIS CANAL 2013 – ZAKOŃCZENIE SEZONU NA ”MŁYNACH”

Gdy w niedzielny poranek wyjrzałem za okno zadałem sobie szybko dwa krótkie pytania! Po co?, oraz Co ja do cholery wyprawiam? Pogoda pod psem! Mroczna sceneria za oknem przypominała obrazy, które wyobrażałem sobie czytając lata temu wszelkiej maści horrory. Dodatkowo przecież ryb nie będzie i znów pozostanie niedosyt, ale tym razem na kilka miesięcy. Jednak po chwili przyszła myśl, że przecież podobnych do mnie wariatów będzie tam prawie 40-tu. Część osób znam już dobrze i chociażby po to, aby spotkać się ten ostatni raz w sezonie warto było pojechać i wziąć udział w tej imprezie. No chyba, że ktoś miał chrapkę na poniższe, atrakcyjne nagrody przygotowane przez sklep www.MatchThis.pl , ale to już zupełnie inna sprawa.

Image141

Na starcie rozgrywanych na ”Młynach” zawodów stanęło ostatecznie 38 wędkarzy. Doborowe towarzystwo znane z aren okręgowych i ogólnopolskich gwarantowało wysoki poziom rywalizacji i dobrą, sportową zabawę:)

Image6

Image4

Organizatorzy stanęli również na wysokości zadania i na zmarzniętych wędkarzy czekało porządne chłopskie śniadanie, oraz jeśli ktoś akurat nie prowadził kieliszek rozgrzewającego płynu. Nad temperaturą tego ostatniego czuwał z resztą dzielnie Maciek;)

Image2

Organizator imprezy, Robert Woźniel powitał wszystkich i szybko przedstawił zasady rywalizacji. Stanęło w końcu na tym, że będziemy łowić 4 godziny, a nie jak wcześniej zapowiadano pół godziny więcej. Parszywa pogoda nikogo nie zachęcała do wydłużania tego czasu.

Image1

Losowanie przebiegło bardzo sprawnie. Tym razem jednym z dwóch szczęśliwców na skrajnych stanowiskach był Paweł Kotlarski.

Image9

Image13

Łowisko zostało podzielone na 4 sektory, w których swoje stanowiska wylosowało kolejno w A i B – 10 zawodników, a w C i D po 9 wędkarzy.

Image75

Image100

Image79

Trenujący przed zawodami przekazywali w tygodniu nieliczne informacje, ale ciężko było cokolwiek na ich podstawie zaplanować. Jedni łowili tylko krąpie, a drugim udawało się ściągnąć całe stada pięknych płoci. Pewnie dlatego też większość nie trenujących wcześniej, z którymi miałem przyjemność rozmawiać tak trochę przekornie nastawiło się na leszcze:). Nęcenie zaczęliśmy o 9.50 i od razu widać było, że wielu uczestników tych zawodów zacznie od metody odległościowej.

Image91

Image76

Oczywiście nie można było zaniedbać tyczki z nadzieją na to, że w końcu i na trzynastym bądź jedenastym metrze chimeryczne, kanałowe ryby się pojawią.

Image69

Kubki niczym rzymska falanga zwartym szeregiem wynosiły nasze przysmaki na wspomniane powyżej dwie odległości.

Image77

Image71

SEKTOR A
Pierwszy otwierający sektor (A) można było śmiało nazwać Błońskim. Aż czterech w stawce łowiących tu zawodników to wędkarze z koła PZW nr. 9 w Błoniu. Wylosowali tu min.Marek Stachurski i Darek Jasiński.

Image57

Image62

Zanim rozpoczęto rywalizację obejrzeliśmy pokaz najnowszej kolekcji czapek z serii ”Bądź widoczny” na sezon 2014:) Modele od lewej Piotr Krzyżak(ostatnie spojrzenie na konkurencje), Mateusz Łapacz i prezentujący klasyczne nakrycie, Artur Pamięta.

Image59

Nie od dziś wiadomo, że w skrajnych sektorach ciężko walczy się z dalszych stanowisk. Trochę szczęścia zabrakło Błońskiej ekipie, bo prawie wszyscy polosowali właśnie miejsca po drugiej stronie. W sektorze A rywalizację zdominowało dwóch zawodników, Karol Śmietanka, który ostatecznie z wynikiem 4490 pkt wygrał sektor A, oraz drugi tego dnia Andrzej Jadwiszczak.

Image107

Image61

sektorA

SEKTOR B
Tym razem wylosowałem stanowisko w środku sektora B. To moje drugie w życiu łowienie na ”Młynach”. Za pierwszym razem poszło nieźle, więc miałem nadzieję, że poradzę sobie także i podczas tych ostatnich dla mnie w sezonie zawodów.

Image47

Image46

Obok mnie łowił Marek Ratajski, czyli znany wszystkim ”Mistrzu”, który od początku łowił metodą skróconego zestawu. W trakcie zmieniła się tylko odległość wędkowania.

Image49

W sektorze łowili jeszcze min. Maciek Mierzejewski i Piotrek Pytkowski.

Image40

150

Image42

Rywalizacja w naszej strefie była bardzo wyrównana. Z początku kilku z nas próbowało z różnym skutkiem łowić metodą odległościową. Pierwsze punkty dzięki temu dość szybko zostały zapisane na naszym koncie. Gdy ryby pojawiły się pod tyczką większość skoncentrowała się jednak na metodzie skróconego zestawu. Ryb było mało, ale przeważnie odławialiśmy leszcze i płocie za kilkaset punktów. Nie było dłubania drobnicy, a każda złowiona czy spięta ryba mogła zmienić diametralnie miejsce w tabeli. Nie zabrakło dramaturgii! Marek Ratajski zapewnił sobie zwycięstwo klasycznym rzutem na taśmę. Na minute przed końcem doświadczony zawodnik zaciął leszcza za około 500 punktów. Tu nie było już czasu na delikatny hol. Holem siłowym, ale szczęśliwym, dobrze zapięta ryba trafiła do podbieraka. Przy ważeniu okazało się, że był to leszcz na jedynkę sektorową.

sektorB

SEKTOR C
Drugi z środkowych sektorów okazał się ostatecznie najmniej bogaty w ryby.O zwycięstwo w tej strefie walczyli min. Andrzej Giluk i Dariusz Puścian i Tomasz Krupiński.

Image100

151

Image95

Image92

Walczył tu także utytułowany Krzysztof Skowroński.

154

Jakub Pamięta, to kolejny uczestnik tych zawodów z błońskiej dziewiątki.

Image39

Warto zwrócić uwagę, na bardzo wyrównane wyniki w środku stawki. O kilku pozycjach w górę czy w dół decydowała jedna niewielka rybka.

sektorC

SEKTOR D
Bardzo mocne towarzystwo spotkało się w ostatnim sektorze, zlokalizowanym przy wiadukcie. Wśród faworytów do końcowego zwycięstwa był z pewnością Artur Niewiadomski.

Image29

Łowili tu także aktualny Mistrz Okręgu, Piotr Chłopecki oraz Michał Brzezowski i Grzesiek Tandecki, również czołowi zawodnicy Okręgu Mazowieckiego.

Image81

Image87

Image67

Najbliżej wiaduktu na zamku nieźle łowił Paweł Kotlarski.

Image65

Zgodnie z oczekiwaniami w tym sektorze było trochę więcej ryb niż w strefach środkowych. Wielu zawodników sięgnęło tu także po metodę odległościową. Na wysokości zadania stanął Artur Niewiadomski, który matchówką uzyskał rewelacyjny wynik ponad 5 tysięcy punktów i wygrał z dużą przewagą sektor i całe zawody.

160

143

Matchówka na kanale kojarzy się często ze żmudnym odławianiem małych ryb. Jak widać nie tym razem.

sektorD

Na najlepszą dwunastkę, czyli pierwsze trójki z każdego sektora czekały atrakcyjne nagrody sprzętowe od MatchThis.pl. Dla pierwszych trzech zawodników dodatkowo pakiety zanęt zawodniczych od Trapera.

152

153

Generalna

To była naprawdę udana impreza. Gratulacje dla organizatorów i uczestników za wytrwałość:)

Tekst i foto: Tomek ”sircula” Sikorski
Foto: Agnieszka Kowalczyk

P.S. Podziękowania dla Agnieszki za to, że pomimo złej pogody zrobiła większość zdjęć

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress