Zawody

XI PUCHAR ks. PRAŁATA ANDRZEJA PERDZYŃSKIEGO

19 zawodników stawiło się w sobotni poranek nad brzegiem Zalewu w Komorowie by stanąć w szranki w XI już edycji zawodów, których Patronem jest Proboszcz Komorowskiej Parafii Ks. Prałat Andrzej Perdzyński. Imprezę wyjątkowo przeniesiono na sobotę, co mogło być powodem wycofania się kilku wędkarzy i tym samym frekwencja była nieco gorsza niż ubiegłym roku.

pralat201

Oprócz nieco uszczuplonej ekipy gospodarzy, czyli zawodników z koła nr 18 w Pruszkowie, na starcie pojawiła się tradycyjnie reprezentacja z Grodziska Mazowieckiego, a także Piotrek Pytkowski, Mistrz koła nr 14 w Markach .

pralat2010

Po szybkim losowaniu zabraliśmy się za wypakowanie sprzętu i przygotowanie do łowienia. Poniżej, Karol Kostera udający się na stanowisko.

pralat203

Seniorzy łowili na brzegu „od chodnika”.

pralat207

Wyjątkowo liczna kategoria ”plus 50” miała swój sektor „od Pęcic”, a juniorzy łowili na brzegu „od Komorowa”.

Wylosowałem stanowisko nr 2, co po raz kolejny pozwoliło mi na szybki transport sprzętu z parkingu bez zbytniego zmęczenia.

pralat204

Obok mnie łowił Krzysztof Opłocki, a na czwórkę los rzucił Michała Tobiasza.

Na zdjęciu poniżej Piotr Pytkowski łowi matchem na stanowisku numer pięć.

pralat208

Obok kolegi reprezentującego Marki, łowił Michał Brzezowski, aktualny Mistrz Koła nr 18 w Pruszkowie.

pralat206

Łukasz Matusiak wylosował stanowisko nr 8, bliżej tamy.

pralat205

Zawody rozpoczęły się dla mnie mocno pechowo. Zaraz na początku nęcenia, utopiłem kubek zanętowy. Na szczęście pozostał mi jeszcze jeden tyle, że mniejszy co wiązało się z kruszeniem przygotowanych wcześniej kul i lepieniem mniejszych. To nie koniec niemiłych niespodzianek. Tuż po rozpoczęciu łowienia do wody poszły dwa ręczniki, które prosto w czeluści mojej siatki zsunęły się z balkonu. Spowodowało to duży dyskomfort, bo nie miałem przez całe zawody w co wycierać ręce – no może poza fartuchem:)

Mimo nie najlepszego startu przystąpiłem z zapałem do łowienia. Po lewej stronie na jedynce Artur Jakubowski zaczął łowić ładne ryby, o czym świadczył mocno wygięty bat. Ja oraz mój sąsiad Krzysiek Opłocki póki co odławialiśmy żyletki. U mnie na szczęście nie trwało to zbyt długo. Udało mi się w końcu ściągnąć ładniejszą płoć w łowisko i utrzymać ją przez większą część zawodów regularnie donęcając z kubka.

Pod koniec zawodów także mój sąsiad zaczął koncertowo odławiać grubą płoć. Na szczęście po krótkim przestoju ryba wróciła także do mnie i udało mi się utrzymać przewagę wypracowaną w środku zawodów. Po 4 godzinach łowienia przyszła pora na ważenie.

pralat2014

pralat209

Trzeba przyznać, że wyniki większości zawodników w sektorze seniorskim były niezłe. Ładna komorowska płoć wchodziła mniej lub bardziej w zanętę wszystkim zawodnikom wyginając przyjemnie szczytówki lub wyciągając mocno cienkie amortyzatory.

Michał Brzezowski wyłowił z wody 2740 gram i zajął 3 miejsce.

pralat2011

pralat2012

Krzysztof Opłocki z wynikiem 2900 gram zajął drugi stopień podium.

pralat2020

Ja uzyskałem wynik 3960 gram, który dał mi zwycięstwo w całych zawodach. Radość moja była podwójna, bo to druga wygrana z rzędu na tym łowisku.

pralat2013

Podium seniorów

pralat19

Pierwsza szóstka w tej kategorii.


1.Tomasz Sikorski 3960 pkt
2.Krzysztof Opłocki 2900 pkt
3.Michał Brzezowski 2740 pkt
4.Piotr Pytkowski 2340 pkt
5.Łukasz Matusiak 2080 pkt
6.Karol Kostera 1940 pkt

Podium w klasyfikacji ”plus 50”

pralat2015

Pierwsza trójka w tej kategorii:
1.Jacek Dunaj 1560 pkt
2.Wojciech Włodarczyk 1460 pkt
3.Tadeusz Stępień 1420 pkt

Juniorzy

pralat2017

Wyniki w kategorii Junior:
1.Dominik Leleniak 720 pkt
2.Kacper Kowalewski 600 pkt
3.Aleksander Leleniak 520 pkt

Tradycją Pucharu ks. Prałata Andrzeja Perdzyńskiego jest także nagroda w kategorii Open, którą również udało mi się zdobyć za największy wynik w zawodach bez podziału na kategorie.

pralat2016

Po dekoracji jak zwykle przyszła pora na zdjęcie grupowe.


Poniżej niektórzy Uczestnicy zawodów, Sędziowie i Zarząd Koła nr 18 w Pruszkowie.

pralat2018

W imieniu swoim i pozostałych zawodników z Grodziska Mazowieckiego, chciałem podziękować Prezesowi koła nr 18, Wojtkowi Kamińskiemu, zawodnikom i sędziom za ciepłe przyjęcie i dobrą atmosferę podczas zawodów.

Tekst i foto Tomek ”sircula” Sikorski
foto:Piotr Leleniak

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress