Zawody

PODLODOWE MISTRZOSTWA KOŁA nr. 18 PRUSZKÓW

Mistrzostwa Koła tym razem zagościły nad pobliska żwirownia w miejscowości Puchały gdzie długotrwałe mrozy utworzyły bezpieczną tafle lodową dochodzącą do 30cm grubości. Także w dniu zawodów temperatura nie odpuszczała i wynosiła blisko -15 st, ale jak się później okazało, dzięki słońcu które bardzo mocno świeciło dzień okazał się wyjątkowo pogodny.

tasfla

O godzinie 7.00 wyznaczona została zbiórka zawodników którzy stawili się w liczbie 16 osób. , następnie zawodnicy zostali poinstruowani o zasadach i udali się na sektor. Początkowo ciężko było z rybami , łapały się same małe okonie jednak później zaczęły brać płotki, Ci którzy usiedli na głębokiej wodzie mieli płotkę co wstaw, jednak największym problemem było opuszczenie małej mormyszki na głębokość 6-7 m. Po pierwszych minutach wiadomo było że kto będzie szybko odławiał płotkę może liczyć na duży wynik. Pierwszą turę wygrywa Marcin Kostera 1080 gr drugi był Michał Brzezowski 1020gr trzeci Kamil Miłoński 930 g. W przerwie zawodów zawodnicy mogli ogrzać się przy ognisku, i wymienić spostrzeżenia na druga turę.

kielb

Po godzinnej przerwie rozpoczęła się druga tura zawodów, która odbyła się na drugiej połowie zbiornika. Większość zawodników skierowała się na drugi koniec gdzie było troszkę płycej i wiadomo było, że jest tam dużo ryb. Jednak pierwsze opuszczenia mormyszki nie dawało efektów, jak się później okazało, trzeba było chwilę poczekać aż zacznie pracować zanęta.

mich

Wtedy liczyła się szybkość i precyzja nęcenia. Pogoda zawodników rozpieszczała i pozwoliła cieszyć się pięknym zimowym dniem, rybom tez pasowało ponieważ lepiej współpracowały z zawodnikami i pozwoliły osiągać dużo większe wyniki. Po raz kolejny najlepszy okazał się Marcin Kostera drugi był Krzysztof Opłocki trzeci Michał Brzezowski.

Po zakończeniu drugiej tury na zawodników czekała pyszna grochówka oraz ognisko na którym można było usmażyć kiełbaskę, oraz ogrzać zmarznięte ręce.

Mistrzem Koła w 2012 r został Kostera Marcin z 2pkt vice mistrzem Michał Brzezowski II vice mistrzem Kamil Miłoński, zawodnikom gratulujemy oraz organizatorom za bardzo dobra organizację.

grup

12

Tekst i foto: Marcin Kostera

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress