Zawody

GRUDNIOWE PŁOCIE

Piątego grudnia wybraliśmy się na zimowy trening płociowy nad Kanał Żerański do Aleksandrowa. Miejsce wręcz idealne do połowów jesienno zimowego białorybu wszelkiej maści ale przede wszystkim płoci.

Kana-20Aleksandrw

W treningu brali udział – reprezentanci koła nr 18 w Pruszkowie – Marcin Kostera i Łukasz Skirski, a także ja i Paweł Zaszczyński.
Jeśli chodzi o zanętę wszyscy bazowaliśmy na mieszankach sensasa . Do tego oczywiście rozproszony jokers z ziemią zanętową. Na miejscu byliśmy jeszcze o wczesnej szarówce. Złapaliśmy po łyku kawowo-herbacianym i zabraliśmy się za rozstawianie sprzętu na losowo wytypowanych stanowiskach. stanowisko20Kebasy

stanowisko20Badyla

Gruntowanie wskazało że woda w łowisku ma około trzy i pół metra.

Poniżej Marcin Kostera w akcji
myliciel20Kostek

Po wygruntowaniu i rozłożeniu się na stanowiskach rozpoczęliśmy ostrzeliwanie kanału kulami. Kule powędrowały pod tyczki a my cierpliwie czekaliśmy na branie. Długo to nie trwało. Ryby od razu weszły w łowisko i zaczął się wędkarski ”koncert”.

Łukasz Skirski i jego pierwsza płoć
junior

Każdy łowił a to najważniejsze. Pierwszy raz uczestniczyłem w grudniowych łowach i jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Ryby brały przez cały okres łowienia. Na początku płotki, potem płocie a później grube gruntowe “płociachy” i leszczyki.

Paweł Zaszczyński
pocia

Rano było dwa i pół stopnia ciepła i momentami przeleciał śnieżek. Potem temperatura wzrosła do czterech stopni.
To był naprawdę wyśmienity wypad.

Poniżej wyniki
wyniki20-20kana
czapki20z20gw20-20wyniki20konkret

Kostek-20wyniki-20kana

Kebasa20-20wyniki

Tekst i foto: Marcin Cieślak

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress